Domináns teljesítmények a MotoGP utánpótlás sorozatokban: Canet és Ortolá kirajzolódnak a csúcson

Áron Canet szerezte meg a Moto2-es, Iván Ortolá a Moto3-as pole pozíciót a mandalikai Indonéz Nagydíjon.

Az Indonéz Nagydíjon Arón Canet nyerte a Moto2-es időmérőt Jake Dixon és Ogura Aj előtt. A Moto3 káoszos kvalifikációján Iván Ortolá bizonyult a legjobbnak Colin Veijert és Furuszató Taijót legyőzve. A mandalikai pályán szombaton nemcsak a MotoGP, hanem a két kisebb kategória mezőnye is összemérte a tudását. A középső kategóriát illetően a tabella első tíz helyezettje közül a második Sergio Garcíának kellett motorra ülnie a Q1-ben. Az etap közepén Albert Arenas beerősített, és 1:33.881-gyel elvitte az első továbbjutó helyet. A Q2-őt az előző és a mostani körrekordot is tartó Arón Canet kezdte a legjobban, és 1:33.624-gyel élre is állt. Bár még az előző idejénél sem tudtak jobbat menni a riválisok, Canet az utolsó percre fordulva 1.33.434-re javított, amivel begyűjtötte az idei ötödik pole pozícióját. A legkisebb géposztálynál José Antonio Rueda volt az a tabella első tíz helyezettje közül, aki a Q1-ben való részvételre kényszerült.